December 15, 2014

Македонците на порно сајтови се задржуваат по 7,5 минути

Filed under: 18+ — Tags: , , , — @ 9:23 am

Порно сајтот PornHub објави статистички податоци за тоа кои мажи и од кои делови на светот се најиздржливи во креветот. За критериум е земено времето кое го поминале на порно сајтот, а „титулата заврши во рацете“ на мажите од Западна Сахара, со просечно време од 16 минути и 16 секунди. Зад нив се Кинезите (14:34) и Филипинците, со време од 14:22 минути.

Најмалку издржливи, како што анализира PornHub, се Палестинците и Ирачаните, со просек од околу 5 минути.

Во нашиот регион, најмалку порно гледаат Босанците (6:46), а најмногу Грците (8:34). Зад нив, најмногу време на сајтот поминуваат Албанците (8:13), Бугарите (7:44), Македонците (7:33), Хрватите (7:32) и Србите (7:00).

Податоците за „сексуалната издржливост“ на мажите од останатите делови на светот можете да ги погледнете на интерактивната мапа на PornHub.

December 14, 2014

Македонските мажи се „палат“ на женски гради

Двата најголеми порно сајтови во светот, Pornhub и YouPorn направија интересно истражување. Според пребарувањата на нивните сајтови направиле графика на кои женски дел од телото се „палат“ мажи од различни региони во светот.

Графиката покажува дека женските гради најголема популарност  имаат во повеќето земји од Европа, Канада, Австралија, Индија, Кина и Аргентина.

Балканските земји и Македонците се е исто по женските гради. Тие се најпопуларни во Велика Британија и Скандинавија.

Женскиот задник е популарен во САД, Јужна и Централна Америка и Африка.

Задникот е изборот и во Турција, Танзанија, Гана и Џибути.

Убави женски нозе пак најмногу жителите на Источна Европа. Води Полска, па Чешка, Литванија и Бугарија.

December 1, 2014

Најчестите заблуди за сексот

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 1:35 pm

Сексот е супер, постојано им се мота во главите и на мажите и на жените, некои се дури и во состојба да сторат се за да дојдат до него, но има и такви кои не се доволно информирани кога е во прашање сексот.

Еве ги најчестите заблуди:

Мажите имаат поголема потреба за секс
Мажите сакаат да остават впечаток кај жените дека се подготвени за секс 24/7. Но вистината е дека и тие, исто како и жените имаат моменти кога се повеќе или помалку желни за секс, кога нивното либидо е намалено. И на нивните сексуални желби влијаат стресот, уморот, секојдневните проблеми… Ова докажува дека и едните и другите имаат исти потреби за секс.

Со годините ја губи важноста
Сексот влијае врз психичкото и емоционалното здравје од моментот кога една личност ќе стане сексуално активна, па дури и во староста. Се смета дека либидото во поодминати години опаѓа, но тоа е резултат на депресија, здравствени проблеми, загуба на партнерот…

За одличен секс не треба да се трудите
Време е да се соочиме со најголемата лага што ја гледаме на филмовите – кога една двојка ќе се запознае и кога помеѓу нив ќе заискри тогаш се очекува нивниот секс да биде фантастичен. Но во реалноста работите не функционираат баш така. Со личноста која штотуку сте ја запознале не добивате и упатство за употреба. Во она што уживал вашиот бивш партнер, не значи дека ќе ужива и сегашниот. Добрата комуникација е клуч за добар секс, но потребни се и волја и труд за една двојка да ги доведе во складност сексуалните потреби. На тој начин сексот би претставувал задоволство и за двајцата партнери.

Големината на машкиот полов орган е важна
Мажите најчесто се преокупирани со должината на својот полов орган, а многу истражувања покажале дека за женското задоволство е поважна дебелината. Исто така, докажано е дека 75 проценти од жените доживуваат оргазам при орален секс, а само 25 проценти за време на пенетрација.

 

Најбизарните секс рекорди

Filed under: 18+ — Tags: , , , — @ 9:32 am

Речиси и да нема област во која луѓето не се обиделе да постават рекорд, а колку и да сакаат да бидат оригинални, честопати изненадуваат со својата бизарност.

Ова се неколку секси рекорди кои ќе ве изненадат, шокираат, но и насмеат:

1. 919 мажи во еден ден

Порно ѕвездата Лиза Спаркс го држи Гинисовиот рекорд во секс. За 24 часа имала сексуален однос со 919 мажи. Таа вели дека тоа воопшто не е проблем за неа и дека може да го повтори пак.

2. Најдолга мастурбација

Масанобу Сато е човекот кој во 2009 година успеал најдолго да мастурбира. Тој успеал без прекин да мастурбира цели 9 часа и 58 минути.

3. Најголема должина во исфрлање на сперма

Хорст Шулц успеал да исфрли сперма во должина до 6 метри.

4. Најголеми оргии

Во Јапонија е поставен светскиот рекорд во оргии, каде биле собрани 250 мажи и 250 жени на едно место и во исто време. Секој сексуален чин и поза биле во рамките на кореографијата, така да двојките биле ускладени, а целиот чин се снимал.

November 30, 2014

Дали недела е најнепопуларниот ден за секс?

Filed under: 18+ — Tags: , , , — @ 3:03 pm

Различни студии откриваат најнеобични факти во врска со сексот, па така денес е познато кој е најдобар ден за секс, најдобро време па дури и најдобра временска прогноза.

Најчесто навечер им се препуштаме на страстите, па тогаш најголем дел од луѓето сакаат да уживаат во секс отколку наутро, покажало истражувањето направено од страна на магазинот  Journal of Circadian Rhythms, чија што цел била да се открие во кој дел од денот луѓето најмногу уживаат во сексот.

Според истражувањето најголем број луѓе сакаат секс пред спиење, односно меѓу 23 – 01 часот, односно тоа време се смета како „најнормално“ за секс. Исто така многу луѓе сметаат дека сексот е одличен за опуштање на телото и за добар сон.

Според резултатите од истражувањето, недела е најнепопуларен ден за секс, за разлика од петок и сабота, кога луѓето се најмногу расположени са љубовни игри. Исто така студијата открива дека водењето љубов е најчесто во лето и пролет, а поретко во зима.

Кога станува збор за временската прогноза, дождливото време е најпожелно за секс и љубовни игри. Дури 83 проценти од луѓето сметаат дека дождливите денови и ноќи се најпожелни за секс, затоа што и онака ништо друго не може да се прави.

Мажите мислат на секс 13 пати дневно, а жените 5 пати

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 3:00 pm

Според истражување на OnePoll, мажите помислуваат на секс точно 13 пати дневно или 4745 пати годишно. Една третина од мажите признаваат и дека првото нешто на кое што помислуваат наутро е токму сексот.

За разлика од нив, жените признаваат дека мислат на секс само 5 пати дневно, што значи 1825 пати годишно. Истражувањето во кое учествувале 3.000 мажи и жени, откри и дека една третина од мажите сметаат дека вечера на свеќи проследена со масажа е најдобриот начин да заведеш жена.

Од друга страна пак, жените најчесто се обидуваат да го заведат својот маж со романтична музика и со приготвување на неговото омилено јадење.

November 29, 2014

(Фото) Хороскопски секс пози

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 2:44 pm

Врз основа на знакот направете ја вашата секс поза. Зашто да не пробате. Секоја промена во сексот носи подобрување.

Можете да се забавувате со партнерот така што прво ќе ја направите позата за вашиот знак, а потоа за неговиот.

Ако и тоа не ви е доволно започнете со подзнаците или пак едноставно направете ги сите пози:)

November 28, 2014

Прости чекори за подобар секс

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 11:32 am

Психијатарот и сексуален терапевт Јан Кернер, автор на бестселерот “She Comes First”, споделува практични совети за подобар секс. Верува дека мали чекори во текот на денот може да доведат до незаборавен конечен резултат.

 1. Самопочитување. Направете се што може да ви помогне да се чувствувате подобро во своја кожа. Не можете да погрешите со комбинација на физички активности и третман за разубавување.

2. Распоред. Не го оставајте сексот за крајот на денот.Заедничкото дружење нека биде приоритет. Ако знаете дека ќе се видите вечерта, ментално подгответе се и мислете на партнерот во текот на целиот ден.

3. Игра. Бидете креативни и набавете сексуални играчки.

4. Пијалак. Шампањот е подобар избор од вино. Брзо ќе ве развесели и опушти, но немојте да се опиете.

5. Спална соба. Претворете ја во љубовно гнездо. Ставете чиста постелнина, свеќи и ослободете се од нередот. Нека не биде мрак потполно ниту пак светло.

6. Интимност. Зголемете ја желбата пред самиот чин. Бакнувајте се и допирајте се цела вечер. Истражувањата покажуваат дека гушкање од 30 секунди го зголемува нивото на окситоцин, хормонот кој влијае на дружељубивоста и перформансот во кревет.

7. Храна. Јадете лесна храна и природни афродизијаци. Старите добри јаготки со шлаг сеуште се супер решение.

8. Зборови. Разговарајте за секс, она што го сакате, нови пози, во што уживате…

9. Музика. Секси ритам секогаш дава дополнителен шмек на вечерта.

10. Уживајте! Важно е да сте опуштени и да уживате еден во друг.

 

November 27, 2014

Зошто во зима расте интересот за секс?

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 9:04 pm

Истражувањата покажале дека зачестеноста на сексот е сезонска појава.

Имено, постојат два периода на „зголемена активност“- на почетокот на летото и на почетокот на зимата.

Американските научници го истражувале користењето на зборовите како што се „порно, xxx, секс, голотија“ и други слични изрази поврзани со порнографијата на интернет. Резултатите покажале дека (во последните пет години) можат јасно да се видат зголемувањата и падовите на секс вокабуларот на интернет.

Резултатот од тоа истражување се поклопува со претходните истражувања во кои било откриено дека постојат сезони на „засилено“ раѓање деца, зачестени појави на сексуално преносливи болести, абортуси… Така тие поврдуваат дека на почетокот на зимата или на почетокот на летото расте и продажбата на кондоми и слично.

Меѓутоа, научниците не откриле зошто тоа се случува токму во тој период од годината.

Според една теорија во тоа време има најмногу празници и гозби во поголемиот дел од светот. Другата теорија се заснова врз биолошкиот аспект: наводно луѓето се „програмирани“ за да се размножуваат во тој период од годината.

Сочни совети за подобар секс

Filed under: 18+ — Tags: , , — @ 8:38 pm

Сексот на почетокот на врската е чест и интересен бидејќи со вас е нов партнер со специфични желби и ерогенио зони кои вам не ви се познати. Тогаш многу работи учите и интересно ви е. Но по некое време сексот станува рутинска работа. Да не дојде до тоа, применете ги овие трикови.

Не се плашете да испуштате звуци ( и да врескате)

Вашиот стан, вашата соба, ваша слобода. Опуштете се и испуштајте звуци ако сакате. Само препуштете му се на мометот и врескајте ако ви се вреска. Вашиот партнер уште повеќе ќе се потруди кога ќе види какво задоволство ви приредува.

Ноќ за орален секс
Посветете си една ноќ во неделата (или во месецот) и обидете се орално да го задоволите колку подобро можете. Таа ноќ избегнувајте пенетрација. Мастурбијате ако не можете да издржите, тоа многу ќе му се допадне.

Мокра маица
Не ја потценувајте моќта на мократа маица. Облечете маица (без градник) и гаќички и одете под туш. Од бањата отидете директно кон него. Така мокра нема да може да ви одолее.

Направете потполно спротивно од тоа што инаку го правите
Повеќето луѓе имаат бавен и нежен секс на почетокот, а подоцна го забрзуваат темпото. Зачинете ги работите и почнете со брзо темпо, а потоа успорувајте. Обидете се при успорувањето вие да бидете горе, бидејќи така лесно ќе можете да го диктирате темпото.

Збрувајте валкано
За тоа не морате да употребите ниту еден “безобразен збор”. Само намалете го гласот и пуштете страста да да зборува од вас на сензуален начин. Кажете што ви годи и што би сте сакале да ви прави. Опишувајте му го своето чувство додека ве бакнува по вратот и градите. Набљудувајте ја неговата реакција и ќе увидите дека многу повеќе ќе се потруди за тоа што ќе му посочите дека посебно ве возбудува.

 

Постари вести »

Powered by WordPress