November 29, 2014

Тони Цетински покажа како се пее во живо

Фото: Влатко Перковски/Телеграф.мк

Хрватскиот пејач Тони Цетински одржа концерт синоќа во „Борис Трајковски“. Во неговата 25 годишна кариера, за првпат настапи во Скопје и одржа час по пеење.

Фановите ги почести со неговите стари хитови и нови песни, а гости му беа хорот на „Златно Славејче“ и Жељко Јоксимовиќ.

Концертот го искористи да му оддаде почит на неговиот колега и добар пријател Тоше Проески, со тоа што хорот изведе  неколку композиции, а на песната „23 просинац“ која Цетински ја напиша за Тоше, се вртеа слики на виде бим.

Цетински со овој настап уште еднаш покажа дека е мајстор на својот занает, и шоумен на сцена.

 

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress