January 15, 2015

Тамара со реакција за „злобните“ коментари за разголените фотографии за Пелистерка

Filed under: забава — Tags: , , — @ 12:01 pm

Пејачката Тамара беше една од трите девојки, односно заедно со Маријана Станојковска и Аделина Тахири се најде на новогодишниот календар на Пелистерка. За нејзините прилично провокативни и разголени фотографии се слушнаа различни коментари. Едни ја бранеа и и честитаа за храброста, други ја напаѓаа за изгледот.

Таа, во нејзин стил, постирајќи една од разголените фотографии, на Фејсбук напиша.

„Уште една фотографија на др.Чедо Поповски за календарот на Пелистерка. Бирајте од која „фотошопирана“ града ќе ми грицнете.“

October 26, 2013

Феромони – секси стимуланси

Вид, слух, мирис, вкус, допир – овие сетила тропкаат на вратата низ која  влегуваат стимулансите кои го хранат сексуалниот апетит и кои за цел го имаат сексуалното задоволство. Сетилата се условени особено од природното опкружување: сонце, плажа, мирис на море. Потсетуваат на летото кое е создадено за возбудливи секси игри и авантури. Се започнува со допирите, откријте ги вистинските „копчиња“ на време и резултатот на успехот е неминовен!

Визуелните стимуланси може да се однесуваат на невообичаено средените интимни делови, потполна транформација може да доживеете со необична фризура или боја која ќе го привлече вниманието на партнерот. Романтичната музика е индивидуален избор и стимуланс за време на предиграта, тука грешки нема! Вкусовите на течностите кои се ослободуваат за време на фелациото знаат да бидат вистинки афродизијак кои ќе и даде посебна нота на вашата сексуална игра и ке ја направи дефинитивно возбудлива. Мирисот или во поново време феромонот кој се ослободува преку порите на кожата е мирисот на задоволството.

Феромонот навлегува преку носот, делува на најдлабокиот сексуален инстинкт и предизвикува бурна реакција. За да ја активирате сексуалната желба и привлечност, оваа способност ќе биде ваш предизвик со некој од феромонските парфеми, кои можете да ги набавите во секси шоп. Имајте убаво, секси, возбудлив и квалитетен сексуален живот, блескајте во сиот свој сјај и не срамете се да бидете свои, особено не кога сексот е во прашање!

https://www.facebook.com/SexyShopValijant

Powered by WordPress