Забава

„Бикини Мун“ на Манчевски почнува турнеја низ Македонија

Со проекциите во Штип на 20 и 25 април, почнува турнејата со киноприкажување во Македонија на „Бикини Мун“, петтиот филм на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски.

(Фото) Павле Николовски стана заштитно лице за новата кампања на брендот „Барбоса“

Секогаш постои едно златно правило во моделингот, биди упорен и чекај да се појави вистинската шанса за добар ангажман која понатаму ќе ти отвори многу врати.Токму затоа моделите константно работат на себе, зашто не знаат со кој проект ќе бидат лансирани како заштитно лице на бренд.

Мајмун шета низ Скопје во новиот филм на Владимир Блажевски: Погледнете го трејлерот

Необичното пријателство меѓу мајмунот Коко и чуварот на Зоолошка градина Цобе и нивниот живот во превртениот транзициски свет, се центар на дејството на „Година на мајмунот“, новата комедија на реномираниот режисер Владимир Блажевски

(ВИДЕО) Се врати Саманта Фокс, како изгледа на 52 години

Некогашниот секс симбол од осумдесетите, Саманта Фокс се врати на музичката сцена со нова песна, насловена како "Hot boy". Во април, пејачката која стана популарна пред се поради големите гради, полни 52 години.

Целовечерен концерт на Дуке Бојаџиев во Македонската филхармонија

По пауза од две години, еден од најистакантите македонски композитори, Дуке Бојаџиев, кој долги години живее и работи во Њујорк, повторно ќе настапи пред македонската публика со два последователни концерти во Скопје на 11 и 12 мај во новиот објект на Македонската филхармонија.

(Фото) Лила Филиповска заводлива во нова кампања за накит

Една од најпознатите македонски ТВ водителки, Лила Филиповска уште еднаш покажа дека изгледа прекрасно. Овој пат во кампања за накит на својот Фејсбук профил таа објави фотографии на кои носи обетки, ѓердани и нараквици кои доликуваат на нејзиното преубаво лице и 

(Видео) Џамбо Агушев „растура“ од свирење низ улиците на Холивуд

Познатиот македонски трубач Џамбо Агушев снимаше спот на улицата на славните во Холивуд. Песната е наречена „Let’s Go“ (to Hollywood).

(Фото) Влатко Стефановски им го подари новиот албум на Заев и на Церар

За време на официјалната дводневна посета на словенечката делегација предводена од премиерот Миро Церар, тој најде време да се сретне и со музичарот Влатко Стефановски, кој е еден од најпознатите гитаристи на поранешните југословенски простори.

(Фото) Заврши Моден викенд пролет-лето 2018

Последната вечер на седумнаесеттиот Моден викенд Скопје публиката виде пет ревии вчеравечер во Националната и универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“- Скопје.

(Видео) Виртуозната гитаристка Јаси Хофер во Скопје

Во четврток на 5 април, во МКЦ ресторанот, со почеток во 21 часот, во организација на 3Гонга ќе настапи Јаси Хофер, 25 годишната виртуозна гитаристка од Германија, која ќе го промовира својот нов албум „Faith“. Настапот во Скопје е дел од нејзината голема европска турнеја.