Забава

(Фото) Мелита од грчките плажи порачува: Секогаш своја

Поранешната водителка Мелита ужива на скутер на плажите во Грција, објави таа на нејзиниот Инстраграм-профил. На една од фотографиите објавени на оваа социјална мрежа напиша „секогаш своја“.

(Фото) Манекенката Катарина Ивановска на романтичен одмор во Италија

Една од најпознатите македонски манекенки Катарина Ивановска е на одмор во Италија во областа Пуља (Puglia) во јужниот дел од чизмата.

Филм на бродот „Галеб“ на вториот ден од Филмскиот фестивал на плажа во Охрид

Летен филм на брод на Охридското Езеро – уникатно звучи новитетот што ќе се случи на вториот ден на „Beach Film Festival“.

(Фото) Елена Ристеска ги покажа прекрасните нозе во авион

Една од најубавите и најпопуларни македонски поп-пејачки Елена Ристеска на својот фејсбук-профил објави фотографии од неодамнешната дружба со тимот на „Wingair“

 

(Фото) Марјана Станојковска го покажа прекрасното тело играјќи си „криенка“ со фановите

Една од најпознатите македонски манекенки и ТВ-водителки, Марјана Станојковска објави фотографија како се „сонча“ во костим за капење кој го открива нејзиното прекрасно тело.

 

Лила Филиповска во секси-мрежесто издание ги поздрави фановите

Една од најпознатите и најубави македонски ТВ-водителки Лила Филиповска ги поздрави своите Фејсбук-фанови со нова фотографија на која е во костим за капење.

 

Ферус за концертот организиран од Владата за поканата од НАТО: „Јас понудив цена, тие веднаш ја прифатија“

Музичарот Ферус Мустафов, кој е дел од изведувачите на концертите кои ги организира Владата за поканата од НАТО, за „Макфакс“ вели дека пред некој ден му се јавиле да му понудат да настапува в сабота, при што тој прифатил.

(Фото) Лемурите од скопска Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство

Во Зоолошка градина Скопје, како највесели прогнозери се покажаа лемурите. Кај овој вид на примати владее матријархат, односно главни се женките, па затоа и не е чудно што за светски шампион во фудбал, типуваше женка лемур. 

Кои музичари каде ќе настапуваат за прославата на Владата за поканата за членство во НАТО

Вкупно 40 изведувачи ќе настапат на прославата на Владата во 15 градови, по повод поканата на државата за членство во НАТО. Некои од музичарите веќе се појавувале на настапи одрганизирани од политички партии, но некои од нив, веројатно за прв пат се во таков ангажман.

(Фото) Каролина: Секогаш ветровито на Миконос

Пејачката Каролина Гочева е на одмор на грчкиот остров Миконос, дестинација која веројатно и се допаѓа, бидејќи и се навраќа.Она што можеше да се забележи на фотографиите на Инстаграм, Гочева е таму со нејзините другарки.