Забава

Јоксимовиќ, Шаулиќ, Џајковски на „Пивофест“ кој започнува утре

На еден ден пред почетокот на годинешното 16. издание на „Пивофест 2018“, Прилеп е подготвен да ги пречека учесниците и посетителите на најголемиот фестивал на пиво и скара.Фестивалот започнува утре, четврток 12 јули и ќе трае до недела, 15 јули.  

Караванот на „Мадам Фортуна“ со gypsy jazz во Јавна соба

Караванот на „Мадам Фортуна“ е интеркултурен музички проект кој во среда, 11. јули се стационира на терасата на Public Room каде со почеток во 21 часот ќе одржи концерт на отворено во придружба на македонски музичари кои заедно ќе ја претстават убавината на џипси џез музиката.

Викторија Лоба ги поздрави фановите со фотографии од Санторини

Една од најпознатите и најубави поп-пејачки во Македонија Викторија Лоба го поминува летниот одмор на прекрасниот Санторини од каде што на својот Фејсбук-профил објави фотографии во костим за капење.

 

Марјана Станојковска ги почести фановите со секси-фотографија од летниот одмор

Една од најпознатите македонски манекенки и ТВ водителки Марјана Станојковска ужива во летниот одмор од каде што ги поздрави своите фејсбук-фанови со фотографија во костим за капење.

 

Владо Јаневски ќе одржи концерт во Антички театар на 2 август

Владо Јаневски после пауза од скоро 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и тоа на веројатно наједкватната локација за неговиот тип на музика, Антички театар, на 2 август, информираат од Авалон продукција.

(Фото) Ивановска потсети на фотосесијата за шпански „Вог“

Моделот Катарина Ивановска на својот Инстаграм-профил објави фотографии со кои потсети на нејзиното снимање за шпански „Вог“.  Фотографиите се снимени во Венецуела, а фотосесијата е една од најуспешните на нашиот најпознат модел.

(Фото) Мелита на Санторини ужива со нејзината нова љубов

Поранешната водителка Мелита, ужива на Санторини со нејзината нова љубов, објави таа на Инстаграм. Фотографиите и видеата на  Инстаграм сведочат за романсата, но идентитетот на избраникот се уште не го открива.

Руските „Ноќни волци“ доаѓаат во Македонија во рамките на мото-марш „Словенски свет“

Од 22 јуни до 20 јули 2018 година, по десетти пат руските „Ноќни волци” ќе го реализираат меѓународниот мото марш „Словенски свет”. За 22 дена тие ќе поминат повеќе од 8.500 километри низ повеќе држави: Русија, Белорусија

Мелита Ракичевиќ ги поздрави фановите со секси-фотки од Санторини

Една од најекспонираните јавни личности во Македонија, Мелита Ракичевиќ го минува летниот одмор на Санторини во соседна Грција. Таа на својот Фејсбук-профил објави фотографии на кои се гледа како ужива во одморот со коктел и прекресен поглед.

 

(ВИДЕО) Најсекси навивачки на Светското фудбалско првенство во Русија

Одржувањето на Светското фудбалско првенство е „празник за очи“ за машката популација бидејќи на стадионите се појавуваат преубави девојки кои понекогаш воопшто не се срамат да ги покажат своите гради и тела.