Забава

(ВИДЕО) Либанските секси полицајки во „жешки шорцеви“ нов хит во светот

Голема дебата во јавноста во Либан предизвика одлуката на градоначалникот на градот Броумана, Пјер Ачкар за ова лето полицајките да носат секси кратки панталончиња.

 

Бригит Нилсен на 55 години го роди петтото дете

Познатата актерка Бригит Нилсен (55) , го роди своето петто дете. Ќерката Фрида е нејзино прво дете со сегашниот сопруг Матиа Деси, кој е петти по ред.

Ќе се повтори ли минатогодишна магија на Мала Италија патува?!

Пред една година Скопје се прелеа во место на совршено уживање со атмосферата на шпанската, италијанската и француската култура преку најпознатите канцони, шансони и шпански песни благодарение на проектот Мала Италија патува. 

Прилеп подготвен за почеток на „Пивофест 2018“: Кој се ќе настапи

Од 12 до 15 јули, Прилеп по 16-ти пат ќе биде домаќин на најголемиот фестивал на пивото и скарата не само во Македонија, туку и на пошироките балкански простори, „Пивофест 2018“. Различните брендирани видови пиво, прочуената прилепска скара и богатата музичка

Проекција на „Avec l'amour“ и хитови на „Квин“ во Градски парк

По емитувањето на филмот „Исцелител“ на отворена сцена и настапот на реномираниот џез музичар Феми Кути заедно со Македонската филхармонија, вечер во Градскиот парк на отворено ќе се емитува документарниот филм Avec l’amour.

Позната турска пејачка изрешетана во Бодрум

Во престрелка во турскиот град Бодрум, се убиен две лица, меѓу кои и познатата пејачка Хаџер Тулу. Инцидентот се случил кога четворица мажи отвориле оган во клубот Паша во центарот на градот.

 

„Очајната домаќинка“ Ева Лонгорија роди син

Актерката Ева Лонгорија го роди првото дете во Лос Анџелес, а со сопругот Хозе, медиумски моќник, синот го крстија Сантјаго Енрике Бастон. 

(Фото) Се ожени потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски се ожени со Александра Димитриеска. За свадбата Николоски се пофали на Фејсбук и објави фотографии.

(ВИДЕО) Несекојдневен концерт во „Идризово“: Затворениците слушаа хип-хоп

Затворениците од КПД Идризово во Скопје неодамна имаа ретка можност да присуствуваат на хип-хоп музички настан во затворските ќелии на кој настапија познатите македонски артисти Тони Зен, Пука Козметика, Фатос Бомба и Огнен битбокс

Странските инвеститори канат на пикник во Градски парк

Советот на странски инвеститори и Стопанската комора на Македонија го најавуваат третото издание на т.н. „Светски пикник“ кој ќе биде отворен за сите посетители, на 24 јуни (недела) во Градскиот парк во Скопје, зад споменикот Гоце Делчев, со почеток во 12 часот, информираат од СКМ.