Забава

(Фото) Марјана Станојковска го покажа раскошното тело во костим за капење

Една од најпознатите македонски манекенки и ТВ водителки Марјана Станојковска ги „почести“ своите фанови со фотографии од летниот одмор. Таа го покажа своето раскошно тело во костим за капење

(ВИДЕО) Убавиците од рускиот „Плејбој“ се „разголеа“ во пресрет на Светското првенство во фудбал во Москва

Очите на светската јавност се свртени кон Рсуија каде што за некој ден ќе почне Светското првенство во фудбал. Во таа чест убавиците на рускиот „Плејбој“ направија „фудбалска фото-сесија“ на која покажувајќи ги своите прекрасни разголени тела им посакаа добредојде на навивачите ширум светот.

 

Улични артисти од цел свет ќе ги забавуваат скопјани до 17 јуни

Фестивалот на улични изведувачи „Баскерфест“ ќе започне денеска на градскиот плоштад „Македонија“ во 19 часот.Градскиот плоштад „Македонија“, шест дена од 12-17 јуни ќе биде претворен во уличен театар под отворено небо со улични артисти од Јапонија, Индија, Аргентина, Франција, Шпанија, Бразил, како и млади македонски музичари и светски баскер-бендови.

(Видео) Како изгледаше прославата на 92. роденден на британската кралица Елизабета Втора

Кралицата Елизабета Втора вчера го прослави нејзиниот 92 роденден, а во Лондон, во нејзината чест пееја најголемите ѕвезди на денешницата.

 

(Видео) Лила Филиповска ги почести своите фанови со секси „catwalk“

Една од најпознатите македонски ТВ водителки, Лила Филиповска на својот инстаграм профил објави видео од секси „catwalk“ со што уште еднаш ја покажа својата фигура.

Се самоуби познатиот готвач на Си-ен-ен, Ентони Бордејн

Ентони Бордејн, светски познат ТВ готвач и писател, изврши самоубиство на 61-годишна возраст. Неговата матична телевизиска куќа Си-Ен-Ен ги потврди наводите.

 

Позитивните вибрации на Баскерфест започнуваат од Охрид

Овој викенд ќе започне да патува караванот кој носи среќа- Баскерфест 2018. Првото улично шоу ќе се одржи во Охрид, во петок и сабота ( 08 и 09 јуни).

И Морган Фриман обвинет за сексуално вознемирување, актерот се извини

Повеќе жени го обвиниија актерот Морган Фримен поради непримерно однесување и сексуално злоставување, објави Си-ен-ен.

Харви Вајстин и се предаде на полицијата во Њујорк заради сексуално вознемирување

Поранешниот холивудски филмски продуцент Харви Вајстин денеска и се предаде на њујоршката полиција поради обвинение за сексуално вознемирување.

 

(Фото) Лила Филиповска во секси-бикини го покажа раскошното тело

Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска на својот фејсбук-профил објави фотографии во бикини кои ја откриваат нејзината секси става. Филиповска очигледно ужива на море и уште сега „фаќа тен“ за престојното лето.