Забава

(ВИДЕО) Како Ви се допадна настапот на Македонија на Евровизија

Македонија и годинава не успеа да обезбеди пласман за финалето на Евровизија. Коментарите на настапот на Eye Cue со песната "Lost and found" на социјалните мрежи се поделени.

Македонија шестта година по ред без финале на Евровизија

Шестта година по ред Македонија не успеа да обезбеди финале на Евровизија. Групата „Ај Кју“ со песната "Lost and found" не се пласираше во првите десет песни кои одат во финалето, кое ќе одржи на 12. мај во Лисабон.

ZUCCHERO со своето „best of“ шоу ќе настапи во Антички театар во Охрид, на 25 јули

За прв пат во Македонија, на 25 јули, доаѓа една од најголемите италијански ѕвезди и сигурно еден од најдобрите европски вокали ZUCCHERO, со своето best of шоу во прекрасниот Охрид, во идеaлниот простор за таа музика- Антички театар, информираат од Авалон продукција.

(ВИДЕО) Македонија вечерва се бори за финале на Евровизија, како изгледаше последната проба на Eye Cue

Македонија ја преставуваат Eye Cue со „Lost And Found„, а ќе настапат и преставниците на Бугарија, Албанија, Грција, Хрватска, Белорусија, Литванија, Чешка, Белгија, Исланд, Азербејџан, Израел, Естонија, Швајцарија, Финска, Австрија, Ирска, Ерменија и Кипар. 

(Фото) Лила Филиповска прекрасна во секси модел на Елена Лука

Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска на својот инстаграм профил објави фотографија на која носи црно секси здолниште од Елена Лука кое ги истакнува нејзните прекрасни нозе и става.

 

Дуке Бојаџиев најавува неколку пријатни доживувања за публиката во Скопје

Во рамките на двата престојни концертни настапи на Дуке Бојаџиев со наслов „Сон, верба, љубов“ на 11 и 12. мај во Македонската филхармонија, авторот покрај веќе најавената програма подготвува и неколку пријатни доживувања за публиката.

(Фото) Крстевски на Санторини за првомајските празници

Пејачот Ѓорги Крстевски првомајските празници ги помина на грчкиот остров Санторини, едно од најпознатите светски дестинации за летување. Тој, за „еМагазин“ вели дека Санторини е едно од најспецифичните места каде што бил.

На Лила Филиповска и украле и накит Сваровски: Што друго откри МВР за грабежот

Во редовниот Билтен, МВР, објави и детали за кражбата во домот на водителката Лила Филиповска

(Видео) Таткото на смут џезот, Боб Џејмс со два концертни настапи во Скопје

Концертната агенција и продукција 3 Гонга, ексклузивно го најавува светскиот мајстор на смут џезот, пијанистот Боб Џејмс (Bob James) со неговото Трио во сабота на 5 мај со два последователни концерти, првиот со почеток во 19.30 часот, а следниот, истата вечер, со почеток во 

Туна Сејдиу објави фотографии со синот

Албанската пејачка Туна Сејдиу на Инстаграм објави неколку фотографии со синот Тиан, кој овој месец треба да наполни една година.