Забава

(ВИДЕО) Прва проба на „Ај кју“ во Лисабон: Како звучи македонската песна за Евровизија во живо

Групата „Ај кју“, во Лисабон ја имаше првата проба на македонската песна за овогодинешново издание на Евровизија, Lost And Found“ .

Одземен вреден накит: Лила Филиповска ограбена

Македонската водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одзел дел од нејзиниот вреден накит, објави телевизијата 1тв.

Лила Филиповска направи пролетно освежување на кожата кај турски хирург

Направив пролетно освежување на кожата на лицето и вратот за подобрување на тонусот на кожата кај најпознатиот турски хирург за убавина кој работи и во Скопје, напиша македонската ТВ водителка Лила Филиповска на својот инстаграм профил.

Водителката Миа Костова ги зголеми градите

Водителката Миа Костова на својот Фејсбук профил сподели информација дека направила пластична операција на градите.

Бил Козби прогласен за виновен за сексуален напад

Американскиот комичар Бил Козби е прогласен за виновен по три точки на обвинение за сексуален напад, од кои секоја предвидува по десет години затворска казна, пренесуваат американските медиуми.

Се роди третото кралско бебе: Кејт му роди уште еден син на принцот Вилијам

На војвотката од Кембриџ, Кејт и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам денеска им се роди третото дете, син. Тие веќе ги имаат принцот Џорџ роден 23 јули 2013 и принцезата Шарлот родена 2 мај 2015 година. Бебето тежи 3800 грама и се роди во болницата Света Мери во Падингтон, во Лондон

Хрватска за Влатко Стефановски: Блазе ѝ на Македонија што го има

Влатко Стефановски за Македонија е она што Ван Морис е за Ирска, неколку децениски амбасадор, автор, интерпретатор на домашниот мелос во различни варијации за сите оние кои сакаат да го слушаат, а кругот на оние кои го почитуваат 

Боки 13 во Скопје ги носи „Гучи“, „Диор“, „Версаче“ на првата модна конференција

Бојан Јовановски на неговиот Инстаграм профил соопшти дека БМЈ Медиа груп и „1ТВ“ ќе бидат домаќини на светски модните брендови „Гучи“, „Диор“, „Ив Сен Лорен“, „Версаче“ и „Живанши“ на првата модна конференција во Скопје.

Огромна посетеност на манифестацијата во Скопје посветена на марихуаната, пораките испратени

Овогодинешниот „Конопфест“ се одржа синоќа кај Школка и помина одлично. Посетеноста ги надминала сите очекувања на организаторот Здружението за канабис и зелени политики БИЛКА.

(Видео) Шведскиот диџеј Авичи пронајден мртов во Оман на 28 годишна возраст

На 28 годишна возраст почина Тим Берглинг еден од најпознатите музчики продуценти и DJ. Тој е пронајден мртов во Оман. Тим Берглинг професионално познат како Авичи (Avicii), е шведски DJ и музучки продуцент. Авичи во 2011та година беше рангиран на 6 место на топ 100 листата, за да таа позиција во 2012 ја замени со бр. 3.