Живот

Заев „кулира“ на Охридско езеро

Како што соопштија пред неколку дена премиерот Зоран Заев годишниот одмор ќе го искористи за летување од неколку дена во Охрид, заедно со своето семејство.

(Фото) Ќерката на Заев, Александра на одмор на Крф

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра, која е поприлично активна на Инстаграм, објави фотографии од нејзиниот одмор на грчкиот остроф Крф, од местото Cape Drastis.

Заев на годишен одмор во Охрид, а пола Влада во Грција

Премиерот Зоран Заев од годишниот одмор ќе искористи неколку денови во следниот период, а ќе ги помине со семејството во Охрид, неговиот заменик и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски замина на одмор

Зголемен број повици во Брза помош, и мозочни удари

Зголемен број повици во врска со нарушеното здравје на хронично болни, зголемен крвен притисок, главоболки, вртоглавици, малаксаност, недефинирани состојби регистрирала деновиве Итната медицинска помош во Скопје, од каде посочуваат дека тоа е вообичаено 

(Фото+Видео) Емотивни снимки од последната пловидба на Оливер Драгојевиќ: Неверојатна почест од сплиќани

По одржување на комеморативна седница за Оливер Драгојевиќ вчера, телото на овој безвремен музичар отплови од Сплит кон неговото родно место Вела Лука, каде што денеска ќе се изврши погребот.

(Фото) Талат Џафери ја омажи ќерката

Ќерката на претседателот на Собранието, Талат Џафери, Бесијана се омажи за Лабинот Беќири, со кого била во врска неколку години.

(Фото) Јанкулоска објави фотографија со синот Петар

На својот Инстаграм профил, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска ја објави првата фотографија од својот син, Петар.

Како да избегнете замор при долготрајни возења

Заморот се смета за една од петте фатални причини за сообраќајни незгоди, одговорна дури за 20 проценти од сите сообраќајни  незгоди што се случуваат.

Младите Иван и Ана тргнаа на летување, а летнаа во провалија

Со поставување на возилото во кое загинаа две лица ќе се подигнува свеста за одговорно учество во сообраќајот

Пејачот Влатко Илиевски починал од предозираност со кокаин и други наркотични средства

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства, пишува dosie.mk.