Прошетај се

(Фото) еМагазин во Токио: Таксист може да се биде и на над 80 години

Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно познати, еМагазин директно од Токио преку серијал ќе се обиде да Ви пренесе и други интересни и невообичаени работи за кај нас.

(Фото) Корабски водопад во Македонија ја има убавината на Алпите во Швајцарија

Секоја убавина е тешко достижна. Посебно кога треба да се види и доживее во одреден период. Така е со Корабски водопад.

(Фото) еМагазин во Токио: Бутици за кучиња и мачки

Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно познати, еМагазин директно од Токио преку серијал ќе се обиде да Ви пренесе и други интересни и невообичаени работи за кај нас.

(Фото) еМагазин во Токио: Идеално место да ги оставите цигарите

Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно познати, еМагазин директно од Токио преку серијал ќе се обиде да Ви пренесе и други интересни и невообичаени работи за кај нас.

(Фото) Планинарски марш за Рацин до споменикот во Лопушник: Една свеќа за него, една за Калина

Планинарско-еколошките друштва „Ендорфин" и „Бистра" од Кичево вчера го организираа 22. меморијален планинарски марш, по повод 75 години од трагичната смрт на големиот македонски книжевен деец и активист Коста Солев Рацин (1908 - 1943) на Лопушник.

(Фото) Етно-ресторан Св.Петка Велгошти: Вкусете нешто поинакво

Во уникатно уреден амбиент, со звукот на традиционалната македонска музика, на местото каде нежно се допираат Охридското езеро и чистиот планински воздух на Галичица споени се љубовта кон македонската кујна и уживањето.

(Фото) Приказната за Санторини раскажана од скопјанец кој 30 години живее на еден од најубавите острови во светот

Санторини е приказна самa по себе која не може да биде раскажана преку фотографиите од белите куќи со сини покриви. 

Доаѓа ли крајот на лудите забави: Жителите на Ибица протестираа против неразумниот туризам

На жителите на Ибица, шпанскиот остров познат по спектакуларниот ноќен живот, веројатно им здодеаа лудите ноќни забави, поради што над 500 луѓе протестираа заради пренаселеноста и пренатрупаноста во туристичката сезона.

(Фото/Видео) Најлуксузниот крузер во светот го започна своето прво патување низ Медитеранот

„Морска симфонија“ чија изгрдаба траеше цели три години, го започна својот пат низ Медитеранот. На првото патување најголемиот крузер на светот тргна од Барселона.

(ВИДЕО) Бриони, омиленото летувалиште на Тито

Чисто море, преубава природа, животни кои слободно шетат, два функционални хотели-така накратко би можел да се опише  архепелагот Бриони, омиленето летувалиште на шефот на поранешна Југославија, Јосип Броз Тито.