Прошетај се

(Видео) Фасцинантно завршување на Саграда Фамилија во Барселона, по 144 години

Незавршената катедрала во Барселона веќе со децении е една од највпечатливите занимливости, како и една од најпознатите туристички атракции во цела Европа.Саграда Фамилија е животно дело на архитектот Антонио Гауди (1852-1926), кој уште од далечната 1882 година го заврши проектот и ги водеше работите до 1926 година.

(Галерија) Охрид во Солун

Солун за Македонците е една од најомилените туристички дестинации во регионов. Но тие најчесто го посетуваат за шопинг, ноќниот живот или едноставно да испијат фрапе покрај морето. Солун сепак е град кој нуди многу повеќе од попусти и добро кафе. Градот има долга историја за која на секој чекор сведочат многубројните споменици, цркви и археолошки наоѓалишта.

10 места во Париз кои мора да ги видете

Ако го опишуваме со еден збор, тогаш за Париз ќе речеме дека е неспоредлив. Тоа е град создаден за романса. Затоа е место кое не се одминува, особено ако сте вљубени. Париз е град кој секогаш ве чека со отворени раце. Затоа, ако сакате да ве гушне, не заборавајте да ги посетите овие места.
 

Почнаа резервациите за лето 2015: Ова се најубавите плажи во Грција

Сигурно се уште паметот ви е на скијање, но јануари е време кога најчесто во европските држави се прават резервации за летен одмор. Омилена дестинација за многу Македонци е соседна Грција, која нуди пријатна клима и прекрасни плажи.
 

(Галерија) Преубавата Аурора во Берово со поволен божиќен пакет за гостите

Ова е одлична можност а сите оние кои сакаат на Бадник и Божиќ да уживаат во прекрасниот амбиент на Аурора Ресорт и СПА во Берово, со превкусна, традиционална и богата трпеза.