Прошетај се

Топ 20: Кои се најевтините земји за патување во 2017

Од егзотични и мистични локации, до држави кои ги демне опасност од терористички напади, ова се најповолните дестинации според цената на билетите, сместувањето, храната и вредноста на доларот.

(Фото) Кои се најубавите песочни плажи за 2017-та според TripAdvisor

За љубителите на плажите никогаш не е прерано за да го испланираат својот следен летен одмор.Па, ако годинава се решавате за нешто поегзотично, TripAdvisor состави листа со цел да ви помогне.

(Видео) Откријте ги двете сини бои на Пелагонија

Пелагонија е создадена за незаборавни авантури и во секој дел од овој регион се крие поинаква возбудлива филмска приказна. За само два дена, и на помалку од еден час возење од местото на сместување, потпелистерско Дихово, може да се доживеат двете сини бои на Пелагонија. 

(Фото) Од Горна Белица кон Црн камен поминувате низ шумата од „Фроузен“, а се враќате од шумата на Тарзан

Една од многуте предности кога сте член на планинарско друшто е што откривате предели во кои не сте биле, бидејќи ретко имате прилика да одите. Таков беше случајот со турата која што ја организираше I love hiking Macedonia во саботата, искачувањето на Црн Камен на Јабланица. 

Не ви треба меѓународна возачка: Во пет држави во Европа може да возите само со македонска дозвола

Во пет држави може да возите со македонската возачка дозвола без притоа да имате обврска за повторно полагање на возачкиот испит. Станува збор за Италија, Шпанија, Србија, Црна Гора и Албанија

Сами букирате место за летување: Како да препознаете лош хотел кога резервирате онлајн

Ништо не може да Ви го расипе одморот како што може по пристигнувањето во хотелот да се изненадите непријатно кога ќе видите дека тој се наоѓа на лошо место или се распаѓа, или пак има голем број на други проблеми.

(Фото) Hike & Ride: Пелагонија создадена за авантура

Кога се работи за Пелагонија, помислата на луѓето и стварноста често се разидуваат. Суштината на Пелагонија се многу бои, мириси, вкусови и најважно од се, многу приказни. 

(Галерија) Погледнете како изгледа возење во „Шики-шима“ -најлуксузниот воз во светот

Најлуксузниот воз во светот го започна своето прво патување во понеделникот во Јапонија, а ентериерот сигурно ќе одговори и на оние кои што имаат исклучителен вкус, пишува Daily Telegraph.

(Фото) Парос, Антипарос, Наксос и Куфонисија-грчки недопрени острови кои мора да ги посетите

На островите Парос, Антипарос, Наксос и Куфонисија ќе најдете бели ридски гратчиња и селца, сокриени пештерски базени за пливање и прекрасни плажи.

(Фото) Бунгалови „Бенекс“ - место за оние кои за одмор на душата бараат река и планина

Кога од Скопје одите кон Дебар го поминувате и селото Скудриње. Но кога ќе дојдете до него, од лева страна не може ниту да претпоставите дека постои место за кампување или одмор „Бенекс“, ако претходно не сте информирани.