Прошетај се

Грчкиот остров со најсина вода во светот

Малку места во светот можат да се пофалат со магнетен поглед на смарагдно сини води кои се на брегови со ситен бел песок.

Посетете го најлуксузниот град во светот: 10 работи кои мора да ги направите во Дубаи

Во Дубаи несомнено има многу забава, но има работи кои се единствени и вредни да ги доживеете кога сте во овој Емират. Ова се 10 предлози што мора да ги направите ако сакате вистински да го доживеете Дубаи:

(Фото) еМагазин во Јапонија: Јапонците се грижат за се, освен за себе

За да стигнеш до земјата на  изјгресонцето навистина треба да ја пропатуваш пола земјина топка. Патувањето е толку далеку што можеш да го видиш преминот на денот во ноќта, или обратно. Можеш  буквално да ја видиш границата.

(Фото и Видео) Секој верник, најмалку еднаш во животот треба да го дочека Велигден во Св.Јован Бигорски

Дочекот на Велигден во Св. Јован Бигорски е нешто кое секој верник треба да го направи најмалку еднаш во животот.

Кои документи се потребни за патување со автомобил надвор од државата

Доколку планирате патување во странство со автомобил, нема да ви бидат доволни пасошите и финансиските средства со резервациите. За тоа ќе бидат потребни повеќе документи, опрема и дозволи, во зависност од земјата

(Фото+Видео) Боговите пиеле вода од Боговињско езеро на Шар Планина

ПК Љуботен од Тетово во неделата организираше планинарска акција до најголемото ледничко езеро на Шар Планина, Боговињско езеро. Во акцијата, учествуваа и планинари од Скопје и Куманово, па така бројката на учесници достигна околу 140.

(Фото) Кои се 10-те најлуди улици на светот

Трговска улица низ која по неколку пати на ден поминува воз, улица по која се движат специјални кошеви-автомобили и што ли уште не. 

Се што сакавте да знаете за животот, обичаите и работењето во Абу Даби, а немавте кој да прашате

Голем дел од луѓето се во заблуда кога станува збор за главниот град на Обединетите Арапски Емирати. Дубаи не е главниот град на Емиратите, туку Абу Даби. Абу Даби е како татко на Дубаи, кога ќе посака синот нешто