(ВИДЕО/Галерија) The everlasting days - spring/summer '18 collection

MANGO ги спои своите #mangogirls за да ја отворат официјално летната сезона покрај базен во „Casa Uriach“.

Совршеното летно сценарио е доловено преку интимните муабети под сонцето. Нема ништо подобро од забава покрај базен, црпејќи инспирација за летото и патувањата со #mangogirls девојките.

Во колекцијата преовладуваат „сончеви“ нијанси како жолта, портокалова и црвена, но и неутрална бела боја.Парчињата се збогатени и со декоративни шари со „paisley“ мотиви – во облик на солза, шара која потекнува од персиската култура, како и пругасти шари и различни текстури.

Не ги заборавајте деликатните додатоци – обетки инспирирани од морскиот свет и  ретро очилата за сонце кои се задолжителни.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести