Поразително: Две третини од граѓаните можат само да сонуваат годишен одмор

Според резултатите од анкетата на Институтот за „Фајненс тинк“ 69 отсто од граѓаните не можат да си дозволат да одат на одмор или патување еднаш годишно.

Дури 91 отсто не можат да си дозволат козметички третман или масажа еднаш месечно, 78 отсто не можат да си дозволат да купат ново парче облека или обувки еднаш месечно.Резултатите покажуваат и дека 76 отсто од граѓаните не можат да возат автомобил секој ден, 68 отсто не можат да си дозволат театар или кино еднаш месечно, а 59 отсто не можат да си дозволат да јадат во ресторан еднаш месечно.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

За Авторот

Никола Осило

Професионален новинар со повеќегодишно искуство. Новинарството постои за јавноста да се информира, а не за да се контаминира. Факти пред ставови!

Најчитани вести