(ВИДЕО) Почина Оливер Драгојевиќ

На 71 годишна возраст во Сплит почина легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ, објавија хрватските медиуми. Информацијата за Слободна далмација ја потврдила неговата фамилја.

Пејачот, кој важи за еден од најпопуларните во бивша Југославија, боледуваше од рак на белите дробови.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести