Бројката на уметници кои ќе донираат дела за помош во Грција се искачи на 50

Графичкиот дизајнер Зоран Кардула објави дека до сега 50 уметници одговориле на повикот да донираат свои дела за помош на настраданите во пожарот во Грција.

Останале уште неколку дена за уметниците да можат да се вклучат во оваа акција.

Оние кои се вклучија во акцијата, објавија и кои дела ќе ги донираат, а Кардула се надева дека ќе се собере солидна колекција.

Фото: Фејсбук-профил на Зоран Кардула

ПРОЧИТАЈТЕ ГИ И ОВИЕ СТОРИИ

25 уметници потврдиле донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

За еден ден, 16 уметници ја потврдиле својата донација на дела за помош на настраданите во пожарот во Грција

Уметниците ќе донираат уметнички слики за помош во Грција

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести