Донирајте за Јасна да се избори со карциномот кој брзо се шири

Јасна е 50 годишна жена, мајка боледува од карцином, кој е инвазивен и брзо се шири. Пред извесен период имала пет сериозни операции и сега повторно треба да се оперира,и потребни и се финансиски средства за да го продолжи лекувањето.

Ги замолува сите хумани граѓани кои се во можност да и помогнат. Само од ВИП може да се донира на 143 462. 

Јасна Кузмановска
Трансакциска сметка ‎‎‎200002417432052 Стопанска Банка АД Скопје

Бројот за донации е продолжен до 7 септември.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести