(ВИДЕО) Италијанците бесни: Отруено куче што спасуваше преживеани во земјотресите во Италија

Труењето на куче, кое спасуваше преживени од земјотресите во Италија во 2016 година, предизвика бес во јавноста.

Информацијата за труењето на германскиот овчар Каос, ја соопшти неговиот сопственик, кој рече дека кучето било отруено во неговиот двор.

Труењето го осудија неколку министри и пратеници, а јавноста бара построги казни за трујачите на животни.

Фото: Фејсбук/видео: Vista Agenzia Televisiva Nazionale

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести