(Фото) Викторија Лоба од брод честиташе Илинден

Пејачката Викторија Лоба од брод им го честиташе Илинден на граѓаните на Македонија.

„Честит Илинден Македонија“, напиша Лоба на нејзиниот Инстаграм-профил, а фотографијата има повеќе од 3.000 допаѓања.

Иако долги години живее во Македонија, таа неодамна доби македонско државјанство.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести