Пекабеско ја зголеми добивката

Во првите шест месеци од годината Пекабеско АД Скопје има добивка од 62,4 милиони денари соопшти компанијата преку Македонската берза.

Лани во истиот период добивката на Пекабеско изнесуваше 46,2 милиони денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести