Струмички Грозд со зголемена добивка

Во првите шест месеци од годината Грозд АД Струмица има добивка од 32,2 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Лани во истиот период компанијата имаше добивка од 24,1 милиони денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести