Герсас Цунев Конфекција со намалена добивка

Во првите шест месеци од годината, Герас Цунев Конфекција АД Струмица има добивка од 695 илјади, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Минатата година во истиот период компанијата имаше добивка од 1 милион денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести