Струмичко поле со зголемена добивка

Струмичко поле АД Василево во првите шест месеци од годината има добивка од 16,8 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Лани во истиот период добивката на компанијата била 8,7 милиони денари.

При објавување на материјали од порталот emagazin.mk во друг медиум, задолжително поставете активен линк кон страницата од која е преземен текстот.

Најчитани вести